| Názov školy | Základná škola Kláry Jarunkovej |
| Adresa školy | Kolkáreň 7/12, 976 81 Podbrezová |
| Telefón | 048/6171437 |
| zspodbrezova@gmail.com | |
| WWW stránka | https://www.zspodbrezova.edu.sk |
| Zriaďovateľ | obec Podbrezová |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Gabriela Bradová, PhD. | zspodbrezova@gmail.com | ||
| ZRŠ | Mgr. Janka Cipciarová | zspodbrezova@gmail.com | ||
| ZRŠ | ||||
| ZRŠ |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | ||
| pedagogickí zamestnanci | ||
| ostatní zamestnanci | ||
| zástupcovia rodičov | ||
| zástupca zriaďovateľa | ||
| iní |
Počet žiakov školy: 273
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 12 |
| počet žiakov | 24 | 30 | 28 | 35 | 35 | 41 | 26 | 25 | 29 | 273 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 3 | 3 | 8 | 5 | 5 | 27 | ||
| z toho v ŠKD | 19 | 20 | 20 | 16 | 75 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2019: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2019: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2020
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ..J | 1AJ | 2AJ | ANJ | BIO | CVM | CVS | DEJ | EVY | ET | ETV | FYZ | FMP | GEG | HUV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | |||||||||||||||
| II.B | |||||||||||||||
| III.A | 1,63 | ||||||||||||||
| IV.A | 1,96 | ||||||||||||||
| V.A | 2,22 | 2,22 | 1,89 | 2,17 | |||||||||||
| V.B | 2,18 | 2,12 | 2 | 2,24 | |||||||||||
| VI.A | 1,74 | 1,84 | 1,68 | 1,89 | 2,05 | ||||||||||
| VI.B | 1,89 | 2,11 | 2 | 2,11 | 2,06 | ||||||||||
| VII.A | 2,52 | 2,04 | 1,61 | 2,48 | 2,43 | ||||||||||
| VIII.A | 1,96 | 2,48 | 1,7 | 2,39 | 2,48 | ||||||||||
| IX.A | 2,41 | 2,29 | 2,21 | 2,71 | 2,54 |
| Trieda | CHE | IFV | INF | KV2 | KANJ | KNJ | MAT | Mc 9 | Mc nep. | MLZ | NBV | NV | 1NJ | 2NJ | NJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 1,08 | ||||||||||||||
| II.B | 1,62 | ||||||||||||||
| III.A | 1,92 | ||||||||||||||
| IV.A | 2 | ||||||||||||||
| V.A | 1 | 2,72 | |||||||||||||
| V.B | 1 | 2,53 | |||||||||||||
| VI.A | 1 | 2,32 | |||||||||||||
| VI.B | 1 | 2,17 | |||||||||||||
| VII.A | 1,65 | 1 | 2,35 | 2,61 | |||||||||||
| VIII.A | 2,22 | 1 | 2,04 | 2,7 | |||||||||||
| IX.A | 2,43 | 1 | 2,33 | 3,07 |
| Trieda | OBN | OBV | PPB | PCP | PVC | PRI | PDA | PVO | RGV | RUJ | SJY | SJL | SPR | SEE | TEH |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | 1,08 | 1 | ||||||||||||
| II.B | 1,54 | 1,69 | 1 | ||||||||||||
| III.A | 1,67 | 1,92 | 1 | ||||||||||||
| IV.A | 2,21 | 2,17 | 1 | ||||||||||||
| V.A | 2,89 | 1 | |||||||||||||
| V.B | 2,59 | 1 | |||||||||||||
| VI.A | 2,11 | 1 | |||||||||||||
| VI.B | 2,22 | 1 | |||||||||||||
| VII.A | 1,65 | 1 | |||||||||||||
| VIII.A | 2,74 | 1 | |||||||||||||
| IX.A | 1 | 3 | 1 |
| Trieda | THD | TSV | TEV | TDA | UMD | VLA | VUM | VYV | Zábavná angličtina | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | ||||||||||
| II.A | ||||||||||
| II.B | ||||||||||
| III.A | 1,58 | |||||||||
| IV.A | 2,41 | |||||||||
| V.A | ||||||||||
| V.B | ||||||||||
| VI.A | ||||||||||
| VI.B | ||||||||||
| VII.A | ||||||||||
| VIII.A | ||||||||||
| IX.A |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 24 | 23 | 0 | 0 |
| II.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| II.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| III.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV.A | 30 | 28 | 0 | 2 |
| V.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| V.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VI.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VIII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IX.A | 28 | 28 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 24 | 1561 | 65,04 | 1529 | 63,71 | 32 | 1,33 |
| II.A | 13 | 501 | 38,54 | 501 | 38,54 | 0 | 0,00 |
| II.B | 14 | 736 | 52,57 | 731 | 52,21 | 5 | 0,36 |
| III.A | 24 | 1320 | 55,00 | 1249 | 52,04 | 71 | 2,96 |
| IV.A | 30 | 2217 | 73,90 | 2146 | 71,53 | 71 | 2,37 |
| V.A | 18 | 1094 | 60,78 | 1072 | 59,56 | 22 | 1,22 |
| V.B | 17 | 1181 | 69,47 | 1176 | 69,18 | 5 | 0,29 |
| VI.A | 19 | 1167 | 61,42 | 1167 | 61,42 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 18 | 999 | 55,50 | 999 | 55,50 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 23 | 1382 | 60,09 | 1382 | 60,09 | 0 | 0,00 |
| VIII.A | 23 | 1481 | 64,39 | 1467 | 63,78 | 14 | 0,61 |
| IX.A | 28 | 2442 | 87,21 | 2369 | 84,61 | 73 | 2,61 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 12 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | |||
| Bežných tried | |||
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2019/2020 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2019/2020, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Diskusný krúžok v anglickom jazyku | 3 | Mgr. Alexandra Honková | |
| Futbalový krúžok | 20 | Mgr. Ján Leitner | |
| Gymnastika | 24 | Mgr. Ján Cpin | |
| Hravá literárna tvorivosť | 17 | Mgr. Judita Medveďová | |
| Hudobno divadelný krúžok | 13 | Mgr. Eva Čopjanová | |
| Korčuľovanie | 39 | Mgr. Ján Cpin | |
| Loptové hry | 3 | Mgr. Ján Leitner | |
| Monitor z matematiiky | 13 | Mgr. Ivana Turisová | |
| Monitor zo slovenčiny | 12 | Mgr. Anna Kršňavá | |
| Plavecký krúžok | 25 | Mgr. Darina Hucíková | |
| Ruský jazyk | 14 | Mgr. Katarína Konkolovská | |
| Slovenčina hrou | 15 | Mgr. Eva Čopjanová | |
| Stolnotenisový krúžok | 26 | Mgr. Ján Cpin | |
| Triednická hodina | 18 | Mgr. Ján Cpin | |
| Turisticko-branný krúžok | 11 | Mgr. Ján Leitner | |
| Zábavná angličtina | 18 | Mgr. Ivana Kubíková | |
| Zdravé varenie | 25 | Mgr. Gabriela Bradová, PhD. |
Od 13. marca 2020 do 30. júna 2020 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. O spôsobe vyučovania, metódach, formách a hodnotení informuje škola na príslušných miestach v Správe o výchovno-vzdelávacej činnosti.
Vypracoval:
V Podbrezovej , 30. júna 2021
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: