| Názov školy | Základná škola, Kolkáreň 7/12, Podbrezová |
| Adresa školy | Kolkáreň 7/12, 976 81 Podbrezová |
| Telefón | 048/6171437 |
| zspodbrezova@gmail.com | |
| WWW stránka | zspodbrezova.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Podbrezová |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Oľga Dvorská | 048/6171437 | 0911972474 | zspodbrezova@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Martina Ivanová | 048/6171437 | 0911972474 | zspodbrezova@gmail.com |
| Výchovný poradca | Mgr. Katarína Konkolovská | 048/6171437 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Čiamporová Blanka | |
| Mgr. Porúbancová Katarína | ||
| ostatní zamestnanci | Kaszová Emília | tajomník |
| zástupcovia rodičov | Englerová zuzana | predseda |
| Brieda Peter | ||
| Ciglanová Dáša | ||
| Cencerová Katarína | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Porubský Pavel | podpredseda |
| Ing. Kováčová Zuzana | ||
| Gajdošíková Anna | ||
| Gbúr Miroslav |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK- Jazykovo- spoločenskovedná | Mgr. Chlebovcová, Marta | SJL, CUJ, DEJ | |
| PK pre prírodné vedy | Mgr. Čiamporová, Blanka | BIO, CHE, GEG, TCHV, PVC | |
| PK pre prírodné vedy | Mgr. Hlásniková, Jaroslava | MAT, FYZ, INF | |
| PK pre výchovné predmety | Mgr. Cipciarová, Janka | TEV, OBN, HUV, VYV, ETV, NBV, VUM, THD |
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 16 |
| počet žiakov | 24 | 24 | 9 | 28 | 26 | 33 | 30 | 36 | 33 | 243 |
| z toho ŠVVP/začlenení | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 5 | 2 | 2 | 15 |
| z toho ŠVVP/bez začlenenia | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 6 | 5 | 4 | 21 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ..J | ...V | 1AJ | 2AJ | ANJ | AnJ-nepoužívať | BIO | CVM | CSJ | DEJ | Domov a práca | EVY | ET | ETV | FYZ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nultý roč. | |||||||||||||||
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | ||||||||||||||
| II.B | 1 | ||||||||||||||
| III.A | 1,5 | 1 | |||||||||||||
| IV.A | 2,23 | 1,15 | |||||||||||||
| IV.B | 2,08 | 1 | |||||||||||||
| V.A | 2,22 | 1 | 1,78 | 1,85 | |||||||||||
| VI.A | 2,94 | 1 | 2,24 | 2,47 | 2,12 | ||||||||||
| VI.B | 2,65 | 1 | 1,94 | 2,41 | 2,12 | ||||||||||
| VII.A | 2,57 | 2,83 | 1,23 | 2,08 | 2,15 | 1,92 | |||||||||
| VII.B | 2,5 | 2 | 1,13 | 2,06 | 1,94 | 2,38 | |||||||||
| VIII.A | 2,75 | 3,22 | 1,35 | 2,18 | 2,06 | 2,53 | |||||||||
| VIII.B | 2,6 | 2,63 | 1,11 | 2,28 | 1,94 | 2,22 | |||||||||
| IX.A | 3 | 2,43 | 1,06 | 2,24 | 1,82 | 2,12 | |||||||||
| IX.B | 2,78 | 3,43 | 1,13 | 2,56 | 2,38 | 2,31 |
| Trieda | FMP | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | KNJ | LHY | MAT | Mc 9 | Mc nep. | NBV | NV | 1NJ | 2NJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nultý roč. | |||||||||||||||
| I.A | 1,14 | ||||||||||||||
| I.B | 1,12 | ||||||||||||||
| II.A | 1,25 | ||||||||||||||
| II.B | 1,5 | ||||||||||||||
| III.A | 1,5 | ||||||||||||||
| IV.A | 2,31 | ||||||||||||||
| IV.B | 1,69 | ||||||||||||||
| V.A | 1,96 | 1,33 | 1,44 | 2,44 | |||||||||||
| VI.A | 2,65 | 1,47 | 2,47 | 2,06 | 3 | 2,45 | |||||||||
| VI.B | 2,35 | 1,06 | 2,35 | 1,94 | 2,82 | 2,5 | |||||||||
| VII.A | 2,62 | 1,46 | 2,08 | 2,15 | 3,31 | 2,67 | |||||||||
| VII.B | 2,25 | 1,19 | 2,25 | 1,75 | 2,56 | 2,33 | |||||||||
| VIII.A | 2,29 | 2,65 | 2,06 | 3,12 | 2,89 | 1,88 | |||||||||
| VIII.B | 2,11 | 2,39 | 1,28 | 2,61 | 2,63 | 2,4 | |||||||||
| IX.A | 2,18 | 2,59 | 1,41 | 2,65 | 2,43 | 2 | |||||||||
| IX.B | 2,63 | 2,81 | 1,88 | 3,06 | 3,29 | 2,56 |
| Trieda | NJ | OBN | OBV | PPB | PCP | PVC | PRI | PDA | PVO | RGV | 2RJ | SJY | SJL | SEE | TEH |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nultý roč. | |||||||||||||||
| I.A | 1,43 | 1,43 | |||||||||||||
| I.B | 1 | 1,18 | |||||||||||||
| II.A | 1,13 | 1,13 | |||||||||||||
| II.B | 1,44 | 1,81 | |||||||||||||
| III.A | 1,4 | 1,5 | |||||||||||||
| IV.A | 2,15 | 2,23 | |||||||||||||
| IV.B | 1,69 | 1,77 | |||||||||||||
| V.A | 1,07 | 2,3 | |||||||||||||
| VI.A | 1,71 | 1,67 | 2,76 | ||||||||||||
| VI.B | 1,53 | 1,91 | 2,71 | ||||||||||||
| VII.A | 1,15 | 2,43 | 2,92 | ||||||||||||
| VII.B | 1,63 | 2 | 2,63 | ||||||||||||
| VIII.A | 1,12 | 2,76 | |||||||||||||
| VIII.B | 1,22 | 2,61 | |||||||||||||
| IX.A | 1,18 | 2,71 | |||||||||||||
| IX.B | 1,13 | 2,94 |
| Trieda | THD | TSV | TEV | TDA | UMD | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nultý roč. | |||||||||
| I.A | |||||||||
| I.B | |||||||||
| II.A | 1 | ||||||||
| II.B | 1,44 | ||||||||
| III.A | 1,4 | ||||||||
| IV.A | 2,46 | ||||||||
| IV.B | 1,54 | ||||||||
| V.A | 1 | ||||||||
| VI.A | 1,18 | ||||||||
| VI.B | 1,41 | ||||||||
| VII.A | 1,38 | ||||||||
| VII.B | 1,25 | ||||||||
| VIII.A | 1,35 | ||||||||
| VIII.B | 1,22 | ||||||||
| IX.A | 1,24 | ||||||||
| IX.B | 1,38 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| I.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II.A | 9 | 9 | 0 | 0 |
| II.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| III.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| IV.A | 14 | 13 | 0 | 1 |
| IV.B | 14 | 13 | 0 | 1 |
| V.A | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VI.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VI.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VII.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| VII.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VIII.A | 17 | 16 | 0 | 1 |
| VIII.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IX.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| IX.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 7 | 676 | 96,57 | 662 | 94,57 | 14 | 2,00 |
| I.B | 17 | 1200 | 70,59 | 1196 | 70,35 | 4 | 0,24 |
| II.A | 9 | 407 | 45,22 | 406 | 45,11 | 1 | 0,11 |
| II.B | 16 | 1458 | 91,13 | 1458 | 91,13 | 0 | 0,00 |
| III.A | 10 | 1163 | 116,30 | 1163 | 116,30 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 14 | 1277 | 91,21 | 1275 | 91,07 | 2 | 0,14 |
| IV.B | 14 | 1116 | 79,71 | 1116 | 79,71 | 0 | 0,00 |
| V.A | 27 | 2388 | 88,44 | 2388 | 88,44 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 17 | 2561 | 150,65 | 2528 | 148,71 | 33 | 1,94 |
| VI.B | 17 | 1731 | 101,82 | 1731 | 101,82 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 12 | 1336 | 111,33 | 1327 | 110,58 | 9 | 0,75 |
| VII.B | 16 | 1292 | 80,75 | 1191 | 74,44 | 101 | 6,31 |
| VIII.A | 17 | 2155 | 126,76 | 2070 | 121,76 | 85 | 5,00 |
| VIII.B | 18 | 2163 | 120,17 | 2104 | 116,89 | 59 | 3,28 |
| IX.A | 16 | 1781 | 111,31 | 1761 | 110,06 | 20 | 1,25 |
| IX.B | 15 | 1885 | 125,67 | 1879 | 125,27 | 6 | 0,40 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 16 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | |||
| Bežných tried | |||
| Spolu |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2012/2013 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2012/2013, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Čarujeme z papiera | 10 | Mgr. Katarína Porúbancová | |
| Florbalový krúžok - D | 8 | Mgr. Blanka Čiamporová | |
| Florbalový krúžok Ch-st. | 16 | Mgr. Blanka Čiamporová | |
| Florbalový krúžok Ch-ml. | 13 | Mgr. Lucia Kozinová | |
| Krúžok ANJ | 6 | Mgr. Katarína Konkolovská | |
| Krúžok informatiky 1 | 29 | Mgr. Renáta Jarošíková | |
| Krúžok informatiky 2 | 10 | Mgr. Danica Kvasnicová | |
| Krúžok informatiky 3 | 9 | Mgr. Jaroslava Hlásniková | |
| Krúžok spevu | 10 | Mgr. Lucia Kozinová | |
| Krúžok šikových rúk | 10 | Mgr. Alena Kindernayová | |
| Krúžok tvorivosti | 31 | Mgr. Lucia Kozinová | |
| Matematika v kocke | 9 | Mgr. Danica Kvasnicová | |
| Monitor MAT I. | 16 | Mgr. Danica Kvasnicová | |
| Monitor MAT II. | 15 | Mgr. Jaroslava Hlásniková | |
| Monitor SJL | 31 | Mgr. Janka Cipciarová | |
| Pohybové hry | 14 | Mgr. Judita Medveďová | |
| Speedminton | 21 | Mgr. Iveta Štrajaneková | |
| Stolnotenisový krúžok | 5 | ||
| Šachový krúžok | 11 | ||
| ŠKD | 25 | Anna Kanzelsbergerová | |
| Školoviny | 3 | Mgr. Anna Kršňavá | |
| Turistický krúžok 1. | 14 | Mgr. Blanka Čiamporová | |
| Turistický krúžok 2. | 11 | Mgr. Martina Ivanová | |
| Výtvarný ateliér | 16 | Anna Kanzelsbergerová |
Vypracoval: Mgr. Oľga Dvorská
V Podbrezovej , 7. novembra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: