| Názov školy | Základná škola, Kolkáreň 7/12, Podbrezová |
| Adresa školy | Kolkáreň 7/12, 976 81 Podbrezová |
| Telefón | 048/6171437 |
| zspodbrezova@gmail.com | |
| WWW stránka | zspodbrezova.edupage.org |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Oľga Dvorská | |||
| ZRŠ | Mgr. Martina Ivanová | |||
| ZRŠ | ||||
| ZRŠ |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Englerová, Zuzana | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr., Čiamporová, Blanka | |
| Mgr., Porúbancová, Katarína | ||
| ostatní zamestnanci | Kaszová, Emília | |
| zástupcovia rodičov | Brieda, Peter | |
| Ciglanová, Dáša | ||
| Cencerová, Katarína | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing., Porubský Pavel | |
| iní | Ing., Kováčová Zuzana | |
| Gajdošíková, Anna | ||
| Gbúr, Miroslav |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK- Jazykovo- spoločenskovedná | Mgr., Chlebovcová, Marta | SJL, CUJ, DEJ | |
| PK pre prírodné vedy | Mgr., Čiamporová, Blanka | BIO, CHE, GEG, TCHV, PVC | |
| Komisia výchovných predmetov | Mgr., Hlásniková, Jaroslava | MAT, FYZ, INF | |
| Komisia výchovných predmetov | Mgr., Cipciarová, Janka | TEV, OBN, HUV, VYV, ETV, NBV, VUM, THD |
Počet žiakov školy: 259
Počet tried: 17
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 17 |
| počet žiakov | 23 | 8 | 26 | 31 | 34 | 32 | 36 | 31 | 37 | 258 |
| z toho ŠVVP | ||||||||||
| z toho v ŠKD | 13 | 8 | 11 | 32 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ..J | ...V | 1AJ | 2AJ | ANJ | AnJ-nepoužívať | BIO | CVM | CSJ | DEJ | EVY | ET | ETV | FYZ | FMP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1 | ||||||||||||||
| III.A | 1,83 | 1,08 | |||||||||||||
| III.B | 1,85 | 1 | |||||||||||||
| IV.A | 1,91 | 1 | |||||||||||||
| IV.B | 1,71 | 1,06 | |||||||||||||
| V.A | 2,82 | 1 | 2,29 | 1,94 | |||||||||||
| V.B | 2,65 | 1 | 2 | 1,88 | |||||||||||
| VI.A | 2,57 | 2,71 | 1,43 | 2 | 2,21 | 2,14 | |||||||||
| VI.B | 2,78 | 2,17 | 1,22 | 1,89 | 2,33 | 2,22 | |||||||||
| VII.A | 2,63 | 3,1 | 1,22 | 2,44 | 2,61 | 2,33 | |||||||||
| VII.B | 2,4 | 2 | 1 | 1,94 | 1,76 | 1,88 | |||||||||
| VIII.A | 2,3 | 2,33 | 1 | 1,63 | 1,88 | 1,94 | |||||||||
| VIII.B | 2,75 | 3,38 | 1 | 2,38 | 2,5 | 2,94 | |||||||||
| IX.A | 2,67 | 1,11 | 2,74 | 2,26 | |||||||||||
| IX.B | 2,56 | 1,11 | 2,17 | 2,06 |
| Trieda | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | KNJ | MAT | Mc 9 | Mc nep. | NBV | NV | 1NJ | 2NJ | NJ | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,14 | ||||||||||||||
| I.B | 1,53 | ||||||||||||||
| II.A | 1,75 | ||||||||||||||
| III.A | 1,75 | ||||||||||||||
| III.B | 1,54 | ||||||||||||||
| IV.A | 1,85 | ||||||||||||||
| IV.B | 1,83 | ||||||||||||||
| V.A | 2,65 | 1,29 | 2,06 | 3 | 1,59 | ||||||||||
| V.B | 2,06 | 1 | 1,65 | 2,59 | 1,29 | ||||||||||
| VI.A | 2,21 | 1,71 | 1,93 | 2 | 3 | 2,57 | 1,21 | ||||||||
| VI.B | 2,39 | 1,39 | 2 | 1,78 | 2,78 | 2,17 | 1,5 | ||||||||
| VII.A | 2,44 | 1,56 | 2,22 | 2,17 | 3,06 | 3 | 1,75 | 1,83 | |||||||
| VII.B | 1,94 | 1 | 1,71 | 1,59 | 2,35 | 2,43 | 2,4 | 1,29 | |||||||
| VIII.A | 1,88 | 2 | 1,5 | 2,69 | 2 | 1,8 | 1,44 | ||||||||
| VIII.B | 2,63 | 2,69 | 1,94 | 3,25 | 3,38 | 2,25 | 2,06 | ||||||||
| IX.A | 1 | 2,79 | 3,11 | 2,86 | |||||||||||
| IX.B | 1,11 | 2,83 | 3,11 | 2,56 |
| Trieda | OBV | PPB | PCP | PVC | PRI | PDA | PVO | 2RJ | SJY | SJL | SEE | TEH | THD | TSV | TEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1,71 | |||||||||||||
| I.B | 1,27 | 1,73 | |||||||||||||
| II.A | 1,75 | 1,75 | |||||||||||||
| III.A | 1,92 | 1,83 | |||||||||||||
| III.B | 1,23 | 1,85 | |||||||||||||
| IV.A | 2 | 1,62 | |||||||||||||
| IV.B | 1,61 | 1,61 | |||||||||||||
| V.A | 2,59 | 1,41 | |||||||||||||
| V.B | 2,41 | 1,29 | |||||||||||||
| VI.A | 2 | 2,71 | 1,36 | ||||||||||||
| VI.B | 1,78 | 2,67 | 1,33 | ||||||||||||
| VII.A | 2,83 | 1,61 | |||||||||||||
| VII.B | 2,47 | 1 | |||||||||||||
| VIII.A | 2,38 | 1 | |||||||||||||
| VIII.B | 3 | 1,25 | |||||||||||||
| IX.A | 1,83 | 2,58 | 2,89 | 1,21 | |||||||||||
| IX.B | 1,39 | 2,33 | 2,67 | 1,17 |
| Trieda | TDA | UMD | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | ||||||
| I.B | ||||||
| II.A | 1,63 | |||||
| III.A | 1,67 | |||||
| III.B | 1,31 | |||||
| IV.A | 1,83 | |||||
| IV.B | 1,78 | |||||
| V.A | ||||||
| V.B | ||||||
| VI.A | ||||||
| VI.B | ||||||
| VII.A | ||||||
| VII.B | ||||||
| VIII.A | ||||||
| VIII.B | ||||||
| IX.A | 2,26 | |||||
| IX.B | 2,17 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 8 | 8 | 0 | 0 |
| I.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| II.A | 8 | 8 | 0 | 0 |
| III.A | 13 | 12 | 0 | 1 |
| III.B | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IV.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IV.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| V.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| V.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VI.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| VI.B | 18 | 17 | 1 | 0 |
| VII.A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| VII.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VIII.A | 16 | 15 | 1 | 0 |
| VIII.B | 16 | 15 | 1 | 0 |
| IX.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IX.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 8 | 535 | 66,88 | 535 | 66,88 | 0 | 0,00 |
| I.B | 15 | 1362 | 90,80 | 1362 | 90,80 | 0 | 0,00 |
| II.A | 8 | 544 | 68,00 | 526 | 65,75 | 18 | 2,25 |
| III.A | 13 | 1002 | 77,08 | 1002 | 77,08 | 0 | 0,00 |
| III.B | 13 | 759 | 58,38 | 749 | 57,62 | 10 | 0,77 |
| IV.A | 13 | 1357 | 104,38 | 1357 | 104,38 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 18 | 1769 | 98,28 | 1749 | 97,17 | 20 | 1,11 |
| V.A | 17 | 1663 | 97,82 | 1660 | 97,65 | 3 | 0,18 |
| V.B | 17 | 1416 | 83,29 | 1406 | 82,71 | 10 | 0,59 |
| VI.A | 14 | 1750 | 125,00 | 1641 | 117,21 | 109 | 7,79 |
| VI.B | 18 | 1796 | 99,78 | 1598 | 88,78 | 198 | 11,00 |
| VII.A | 19 | 3096 | 162,95 | 2663 | 140,16 | 433 | 22,79 |
| VII.B | 17 | 1688 | 99,29 | 1676 | 98,59 | 12 | 0,71 |
| VIII.A | 16 | 1612 | 100,75 | 1605 | 100,31 | 7 | 0,44 |
| VIII.B | 16 | 1676 | 104,75 | 1659 | 103,69 | 17 | 1,06 |
| IX.A | 19 | 2358 | 124,11 | 2280 | 120,00 | 78 | 4,11 |
| IX.B | 18 | 1862 | 103,44 | 1793 | 99,61 | 69 | 3,83 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 17 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | |||
| Bežných tried | |||
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 23 | ||
| vychovávateľov | 2 | ||
| asistentov učiteľa | 0 | ||
| nepedagogickí zamestnanci | 7 | ||
| spolu | 32 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé B) Krátkodobé C) V školskom roku 2011/2012 boli školou vypracované projekty:Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2011/2012, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Čarujeme z papiera | 8 | Mgr. Katarína Porúbancová | |
| Čitateľký krúžok | 12 | Mgr. Judita Medveďová | |
| Florbalový krúžok - D | 15 | Mgr. Blanka Čiamporová | |
| Florbalový krúžok - Ch | 43 | Mgr. Blanka Čiamporová | |
| Krúžok ANJ | 9 | Mgr. Katarína Konkolovská | |
| Krúžok informatiky 1 | 18 | Mgr. Renáta Jarošíková | |
| Krúžok informatiky 2 | 29 | Mgr. Danica Kvasnicová | |
| Krúžok informatiky 3 | 19 | Mgr. Renáta Krčová | |
| Krúžok spevu a hudby | 17 | Mgr. Lucia Kozinová | |
| Krúžok šikových rúk | 12 | Mgr. Alena Kindernayová | |
| Monitor MAT | 36 | Mgr. Ivana Turisová | |
| Monitor SJL | 36 | Mgr. Marta Chlebovcová | |
| Speedminton | 31 | Mgr. Iveta Štrajaneková | |
| Stolnotenisový krúžok | 12 | ||
| Šachový krúžok | 16 | ||
| ŠKD | 32 | ||
| Školoviny | 9 | Mgr. Danica Kvasnicová | |
| Turistický krúžok 1. | 30 | Mgr. Blanka Čiamporová | |
| Turistický krúžok 2. | 0 | Mgr. Martina Ivanová |
Vypracoval: Mgr. Oľga Dvorská
V Podbrezovej , 26. júna 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: